O nas

Serdecznie witamy na stronie pierwszego w Dębicy Przedszkola Artystycznego Baltima Montessori.

Nasza placówka, to społeczność ludzi, którzy swoją codzienną pracą, pragną służyć dzieciom, to miejsce, w których dzieci, ich potrzeby rozwojowe, psychiczne i intelektualne odgrywają kluczową rolę w procesie uczenia się. W przedszkolu działa ” Dziecięcy Teatr Tańca „w którym dzieci będą rozwijać swoje talenty artystyczne od najmłodszych lat uczestnicząc w zajęciach dodatkowych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę :*taneczno – baletowe, * rytmiczno-wokalne, * akrobatyce tanecznej, * teatrze, * zajęciach logopedycznych. Drogowskazem jest dla nas pedagogika Marii Montessori, która odnosi się z wielkim szacunkiem do pracy jaką musi wykonać dziecko w procesie dorastania. „Pomóż mi zrobić to samodzielnie” – te słowa, które stały się mottem Montessori, są dla nas wskazówką, jak należy wspierać dzieci w ich rozwoju, tak, aby mogły wyrosnąć na szczęśliwych, pewnych siebie, ciekawych świata ludzi, którzy pozostając sobą, są świetnie przygotowani do życia. Realizujemy podstawę programową, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej Zobacz rozporządzenie:https://men.gov.pl/zycie-szkoly/wychowanie-przedszkolne/c137-podstawa-programowa/rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-z-dnia-14-lutego-2017-r-w-sprawie-podstawy-programowej-wychowania-przedszkolnego-oraz-podstawy-programowej-ksztalcenia-ogolnego-dla-szkoly-podstawowej-w-ty.html

Nasze wartości:


BĄDŹ DOBRY – dla ludzi, dla zwierząt, dla roślin, dla świata.
BĄDŹ KREATYWNY – szukaj twórczych rozwiązań, twórz tak, jak czujesz; wszystkie pomysły są świetne, bo są Twoje.
BĄDŹ POMOCNY – rozglądaj się, czy nie możesz sprawić radości swoim wsparciem.
BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – za innych i za siebie, za swoje decyzje i działania, które mogą zmienić świat.
BĄDŹ OTWARTY – na świat, na ludzi i nowe rozwiązania.
BĄDŹ ODWAŻNY – w prezentowaniu swoich poglądów i spełnianiu marzeń.
BĄDŹ UCZCIWY – szanuj pracę innych, bądź lojalny, bo budowanie dobrych relacji, rodzi akceptację, bliskość i szacunek.
BĄDŹ SZCZĘŚLIWY – dorastaj w zamiłowaniu do porządku, w kontakcie z rzeczywistością, a nie jej wyobrażeniem. Bez negatywnego współzawodnictwa, w poczuciu własnej wartości, niezależnie od kar, nagród i oceny innych.
BĄDŹ TOLERANCYJNY – dla odmienności kulturowej, religijnej i narodowościowej, dla indywidualności każdego człowieka.
BĄDŹ CIEKAWY ŚWIATA – doświadczaj, nie przestawaj odkrywać tych wielkich i tych małych rzeczy. Zachwyć się tym, co Cię otacza.
BĄDŹ SOBĄ – samodzielnie dokonuj wyborów, słuchaj innych, ale nie ulegaj ich wpływom, jeśli są niezgodne z Twoimi przekonaniami.
BĄDŹ… MONTESSORI.